Київська міська рада реорганізувала комунальні засоби масової інформації з комунальних підприємств в товариства з обмеженою відповідальністю, пише proUA з посиланням «Деловую столицу». Рішення про реорганізацію Київрада прийняла на сесії 17 вересня 2009 року. Тоді начальник ГУ комунального майна КМДА Анатолій Чуб з голосу запропонував внести рішення «Про внесення змін до рішення Київради від 14.06.2007 р. №791/1452» до порядку денного сесії, поінформувавши депутатів, що воно стосується технічних питань діяльності комунальних ЗМІ.
Як виявилося, під формулюванням «технічні питання» була прихована реорганізація всіх п'яти комунальних засобів масової інформації (газет «Хрещатик», «Українська столиця», «Вечірній Київ», телеканалу «Київ» і радіостанції «Голос Києва») в товариства з обмеженою відповідальністю, 100% часток яких належатиме міській громаді.
На думку опозиційного депутата Київради Наталії Новак (Блок Кличка), єдиний мотив такої реорганізації - бажання згодом приватизувати комунальні газети, телеканал і радіостанцію.
Голова комісії Київради з питань культури і туризму Олександр Бригинець (фракція БЮТ) підтвердив ТК, що дійсно таке рішення було прийнято, але БЮТ за нього не голосував. «Це означає, що цим рішенням зроблена підстава для зменшення частки власності київської громади у муніципальних ЗМІ. Але щоб продати навіть 10 % акцій кожного окремого муніципального ЗМІ, потрібно буде ще одне рішення Київради. Загалом перетворення КП в ТОВ відкриває шлюзи для продажу цих ЗМІ по частинах. Але як на мене, то краще, щоб Черновецький піарив себе на ТРК "Київ" за власні кошти, а не за кошти громади. За що міський бюджет платить цьому телеканалу кошти? За міські новини? То на телеканалі "Сіті" є також міські новини, які міському бюджету нічого не коштують. Тому як журналіст - я за роздержавлення ЗМІ», - сказав Олександр Бригинець.
Як пише газета, першу спробу прибрати до рук комунальні ЗМІ команда мера зробила ще 14 червня 2007 року, провівши через міськраду рішення №791/1452, яке передбачало створення ЗАТ «Київський медіахолдинг» шляхом злиття п'яти комунальних ЗМІ.
Але, як виявилося згодом, два роки холдинг існував лише віртуально: об'єднання в ЗАТ не відбулося. На те є юридична причина: в рішенні 2007 року не прописано механізм злиття комунальних підприємств в закрите акціонерне товариство - згідно із законодавством КП не можуть бути активом закритого акціонерного товариства.
«Телекритика»
Комментариев нет:
Отправить комментарий